به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي  اطلاعيه مراكز آموزش عالي ارتباط با ما در باره ما
width=5
دكتر واشقاني فراهاني در اولين جشنواره تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان رمز بقا و ماندگاري دانشگاه آزاد اسلامي در توجه و كيفيت بخشي به امور پژوهشي و علمي است
دكتر واشقاني فراهاني در اولين جشنواره تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان رمز بقا و ماندگاري دانشگاه آزاد اسلامي در توجه و كيفيت بخشي به امور پژوهشي و علمي است

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گفت: مردم اصفهان به سخت‌كوشي، تلاش و مديريت در اقتصاد مشهور هستند و دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان نيز از لحاظ شاخص‌هاي علمي و فناوري در سطح كشور پيشگام و در اين زمينه براي ساير واحدهاي دانشگاه الگو هستند.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني، دكتر ابراهيم واشقاني فراهاني معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در اولين جشنواره تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان كه به ميزباني واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد گفت: دانشگاه آزاد اسلامي مهمترين دستاورد علمي و فرهنگي انقلاب اسلامي است كه با تدبير و حمايت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني(ره) و كمك حضرت امام خميني(قدس سره) رشد كرد و تبديل به درختي تنومند شد كه اكنون به بار نشسته است.

وي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي با تربيت دانش‌آموختگان متخصص نقش مهمي در توسعه علمي، فناوري، اقتصادي و اجتماعي كشور ايفا كرده و دستاورد بزرگي براي توسعه كمي و كيفي آموزش عالي كشور پس از پيروزي انقلاب اسلامي است.

دكتر واشقاني فراهاني گفت: توسعه علمي و پژوهشي كشور و پيشرفت دانشگاه آزاد اسلامي دغدغه اصلي حضرت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني(ره) بود و بر همه لازم است تا از اين دستاورد بزرگ علمي كشور صيانت كرده و در جهت پيشرفت هر چه بيشتر آن تلاش كنيم.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان كرد: در انتشار مقالات پژوهشي و توسعه فعاليت‌هاي دانش‌بنيان در سطح مطلوبي هستيم و اين حاصل تلاش‌هاي شما پژوهشگران در پيشبرد اقتصاد دانش‌محور كشور است و بايد براي افزايش كمي و كيفي آن تلاش و كوشش چند برابر كرد.

دكتر واشقاني فراهاني با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در خصوص سند چشم‌انداز ايران 1404 و سهم 50 درصدي فعاليت‌هاي دانش‌بنيان در توليد ناخالص ملي خاطرنشان كرد: بايد به درآمدزايي دانش‌بنيان توجه مضاعفي داشته باشم و بخش مهمي از اين كار بر عهده شما پژوهشگران برجسته است .

وي گفت: در پايگاه ESI آمار مقالاتي كه مورد استناد و ارجاع قرار گرفته‌اند، رصد مي‌شود و بر اساس آخرين آماري اعلام شده در اين پايگاه، دانشگاه آزاد اسلامي رتبه 158 جهان را اخذ كرده است؛ اين در حالي است كه دانشگاه آزاد اسلامي از اين نظر در رتبه نخست كشور قرار دارد. رتبه ما در سال 92 در اين پايگاه حدود 800 و در فوريه 2016، رتبه 187 بود كه امروز در ژانويه 2017 توانستيم رتبه خود را به 158 ارتقا دهيم.

دكتر سيد محمد اميري رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان نيز در اولين جشنواره تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان گفت: رمز بقا و ماندگاري دانشگاه آزاد اسلامي در توجه و كيفيت بخشي به امور پژوهشي و علمي است.

وي با اشاره به دقت نظر افكار عمومي در ميزان توان علمي دانشگاه‌ها خاطرنشان كرد: آنچه دانشگاه را ماندگار مي‌كند، افزايش كيفيت آموزشي و توسعه زيرساخت‌هاي تحقيق و پژوهش است.

دكتر اميري افزود: پيشرفت جامعه و ارتقاي جايگاه دانشگاه وابسته به تلاش‌ها و زحمات استادان و محققان آن است و هرچه آنان بيشتر‌ احترام و تكريم شوند،‌ قطعاً جايگاه آن دانشگاه ارتقا خواهد يافت.

دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان گفت: بسياري از دانشجويان، دانشگاه آزاد اسلامي را به دانشگاه‌هاي ديگر تدريج مي‌دهند و اين امر به علت تمركز دانشگاه آزاد اسلامي بر روي كيفيت‌بخشي به امور آموزشي و پژوهشي است.

 

دكتر اميري با اشاره به سياست‌هاي دكتر ميرزاده رييس دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان كرد: ايشان بحث كيفيت همه‌جانبه را اولويت اول دانشگاه مي‌دانند چرا كه با افزايش كيفيت، هدف اصلي دانشگاه كه تربيت پژوهشگران و فرهيختگاني نام‌آور است محقق مي‌شود.

در اين جلسه دكتر حيدرعلي عابدي نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي و عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) نيز گفت: امروز هدف مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي ارتقاي كيفيت بالاخص در زمينه پژوهشي و آموزشي است و همه بايد با تلاش و كوشش، دانشجوياني تربيت كنيم تا پس از دانش‌آموختگي، پژوهشگر و كارآفرين باشند.

دكتر عابدي افزود: اقتصاد مقاومتي تنها راه علمي و اصولي براي خروج از ركود و عقب‌ماندگي‌هاي اقتصادي و اساسي‌ترين نياز ما در جهت رونق اقتصادي است و امروز برنامه‌ريزي‌هاي كلان كشور بر توسعه پژوهش و فعاليت‌هاي شركت‌هاي دانش‌بنيان استوار است و دانشگاه آزاد اسلامي نيز همگام با برنامه‌ريزي‌هاي كلان كشوري در زمينه اقتصاد مقاومتي توانسته با توسعه و تقويت شركت‌هاي دانش‌بنيان كمك شاياني در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي در كشور ايفا كند.

منتخب مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به معضل بيكاري در كشور خاطر نشان كرد: بيكاري نسل تحصيل‌كرده كشور مشكل حاد جامعه امروز ماست از اين رو بايد با برنامه‌ريزي و شناخت صحيح از نيازهاي جامعه و هدف‌گذاري دقيق، متقاضيان تحصيل را به سمت رشته‌هاي مورد نياز جامعه سوق داد.

دكتر عابدي گفت: اصلاح ساختار در دانشگاه‌ها بايد در جهت ايجاد كارآفريني پيش رود و بايد بكوشيم تا روح خود‌باوري و تفكر خلاق در دانشجويان، پرورش يافته و پس از فارغ‌التحصيلي، فردي كارآفرين باشد.

۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal