به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
ولايتي در پيامي به مسابقات سراسري قرآن: تمسك به قرآن و عترت چراغ راه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي است
ولايتي در پيامي به مسابقات سراسري قرآن: تمسك به قرآن و عترت چراغ راه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي است

مراسم اختتاميه بخش شفاهي بيست و دومين دوره مسابقات سراسري قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي در واحد اصفهان (خوراسگان) با حضور آيت‌الله سيد يوسف طباطبايي نژاد نماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان، دكتر ابراهيم كلانتري معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي آغاز شد.

روابط عمومي و اطلاع رساني، متن كامل پيام دكتر علي اكبر ولايتي رئيس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي كه از سوي حجت‌الاسلام عباسعلي حيدري مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان در آغاز مراسم قرائت شد به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

دانشگاهيان عزيز و قرآن‌پژوهان گرامي

تاكيد پيامبر عظيم‌الشان اسلام حضرت محمد مصطفي(صلوات الله عليه) بر اقتداي امت بر دو ركن قرآن و عترت، اني تارك فيكم الثقلين كتاب االله و عترتي كه يكي خزانه معرفت الهي و آن ديگري مفسر قطعي آن، علتي جز سعادت امت را در بر نداشته است.

آنان كه در پهنه تاريخ در برابر اين دو ركن ايستادند و به وجوه گوناگون، با شيطانيت خود با آن دو ركن به مقابله برخواستند، به راستي غير از ضلالت و گمراهي براي خود و انحطاط به دنبال نداشتند.

انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران برآمده از آن با تمسك بنيانگذار كبير، حضرت امام خميني(ره) به قرآن و عترت و در ادامه با رهبري داهيانه مقام عظماي ولايت شكل گرفت، به ثمر نشست و با قوت و اقتدار به بنياني مرصوص در مبارزه با استكبار جهاني به پايگاهي اميد بخش براي جان هاي بيدار بدل شد.

دانشگاه آزاد اسلامي نيز در راستاي همين نگاه، بزرگترين رويداد قرآني خود، يعني بيست و دومين دوره مسابقات قرآن و عترت را به همت معاونت فرهنگي و همكاري بخش هاي مختلف به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار نموده كه امروز جلسه اختتاميه آن را شاهد هستيم.

عزيزان من:

همنشيني و انس با قرآن كريم در پرتو پذيرش و اطاعت از ولايت ائمه معصومين(عليهم السلام) و عترت پاك پيامبر مكرم اسلام(صلوات الله عليه) به منزله اكمال دين و اتمام نعمت و ضامن دست يافتن به مقام(امن) و (ايمان) است تا مصداق واژه فاخر (مومن) گردد و در اين صورت به مقام (حيات طيبه) راه يابد كه به فرموده قرآن كريم در سوره مباركه نحل: مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثي‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَياةً طَيِّبَةً وَ لَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما كانُوا يَعْمَلُونَ.

بدون شك برگزاري مسابقات سراسري قرآن و عترت به عنوان يكي از بزرگترين افتخارات در دانشگاه آزاد اسلامي زمينه مناسبي است تا مقدمات لازم براي اين همنشيني و انس فراهم آمده و وعده حق تعالي محقق گردد؛ انشاء االله

اين‌جانب ضمن تاكيد بر ضرورت تعميق هر چه بيشتر فعاليت ها و پژوهش‌هاي قرآني و اهتمام به اين موضوعات به ويژه در بهره‌برداري از ظرفيت‌هاي علمي و ارزشمند اساتيد محترم و دانشجويان معزز، اميدوارم تمسك به قرآن و عترت همچنان چراغ راه كليه دانشجويان، استادان و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي باشد.

در پايان ضمن پاسداشت مقام رفيع قرآن و ائمه معصومين(عليهم السلام) از كليه مسيولان و دست‌اندكاران اين برنامه تشكر و براي همه شركت‌كنندگان توفيق، عزت و سربلندي مسئلت مي‌نمايم.

اللهم نور قلوبنا بالقرآن و زين اخلاقنا بالقرآن و اصلح امورنا بالقرآن

علي اكبر ولايتي

بيست و پنجم آبان ماه 1396

۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۴ مهر
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal