به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
تمام برنامه های اسلام بر مبنای تربیت استوار است
تمام برنامه های اسلام بر مبنای تربیت استوار است

 

باسمه تعالی
 
حجه الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجویان و کارکنان واحد خوراسگان:
 
 
تمام برنامه های اسلام بر مبنای تربیت استوار است
.
در این نشست صمیمی رئیس ستاد اقامه نماز کشور با برشمردن برخی از شیوه های تربیت در اسلام گفت :
در تمام برنامه های اسلام تربیت وجود دارد حتی در جنگ در مورد نحوه برخورد با دشمنان نکات اخلاقی و تربیتی وجود دارد فقط کافی است که در آن اندیشه نمائیم .
وی خطاب به حاضرین تاکید کرد: آنچه باعث تباهی انسانها می شود غفلت و شهوت است که البته راه درمان آن آسان است بشرطی که افراد از کنار آن ساده نگذرند .
وی در ادامه افزود : یاد خداوند سبحان داروی غفلت است و برای درمان شهوت ، ازدواج ساده ترین                  راه پیشگیرانه است و کسانی که زود به این فریضه الهی پاسخ دهند دو سوم دینشان تکمیل و افرادی که دیر              تن در دهند یک سوم از دینشان پابرجاست .
حجه الاسلام والمسلمین محسن قرائتی گفت : داشتن تحصیلات دانشگاهی شرط لازم برای دانستن است اما کافی برای شناخت عالم هستی نیست و همه انسانها در هر جایگاهی که باشند نیازمند یادگیری در تمام عرصه های زندگی هستند .
وی با بیان این موضوع که انسانها نیازمند اکسیژن ، آب و غذا و لباس برای زیستن هستند تصریح کرد : لباس به تعبیر قرآن همان ازدواج زن و مرد است که متأسفانه امروز به آن توجه کافی نمی شود و این حکایت کسی است که اکنون نیاز به آب دارد و به معنای تمام کلمه تشنه است ولی به آن وعده ی چندین سال دیگر را برای سیرابی می دهند .
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع نمازگزاران واحد خوراسگان گفت : شناخت از اسرار نماز ، شوق و اشتیاق به معشوق را افزون می کند و هر کسی که بخواهد عاشقانه نماز گزارد باید خالق هستی بخش را خوب درک کند.
وی دانشجویان را از شناخت موجی نهی کرد  وگفت : دانشجو دارای تفکر و تعقل است و باید به دور  از هر جوی و حرکت موجی تحقیق را سرمایه خود کند تا در جامعه کورکورانه با حوادث برخورد نکند .
نماينده ولي فقيه تأکید کرد : ازدواج آسان ، راحت ترین نوع عقد بین زوجین است به گونه ای که دختران و پسران شریک زندگی خود را انتخاب کند، با یکدیگر پیمان ببندند اما هر کدام در منزل پدری اوقات را سپری کنند تا شرایط کامل زندگی برایشان فراهم شود .
وی در پایان افزود : عقل انسانها کوتاه است چون آموخته ها ناتمام است و انسانها باید هميشه در حال آموختن باشند تا با توجه به درک خودشان به رمز و راز هستی بیش از آنچه می دانند پی ببرند .
 
 
 
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal