به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
فروغي در جمع مديران روابط عمومي استان اصفهان: پيشرفت و اعتبار هر سازمان منوط به حضور روابط عمومي پويا و موفق است
فروغي در جمع مديران روابط عمومي استان اصفهان: پيشرفت و اعتبار هر سازمان منوط به حضور روابط عمومي پويا و موفق است

فروغي در جمع مديران روابط عمومي استان اصفهان:

پيشرفت و اعتبار هر سازمان منوط به حضور روابط عمومي پويا و موفق است 

روابط عمومي و اطلاع رساني: نشست مشترك مديران روابط عمومي واحدها و مراكز آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با حضور دكتر احمدعلي فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان و اصغر عالميان مديركل روابط عمومي استان به ميزباني واحد اصفهان، برگزار شد.

در جلسه احمدعلي فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان ضمن خير مقدم به حاضرين گفت: امروزه روابط عمومي ها در تداوم حيات و افزايش بهره وري سازمان ها نقش محوري و حياتي دارند. بازاريابي و معرفي دستاوردهاي هر سازمان از وظايف اصلي روابط عمومي هاست و اگر موسسات حتي تا 90 درصد درآمد خود را براي تبليغات و ارتباط با افكار عمومي هزينه كنند باز هم كم است.

وي با اشاره به خاطره اي از دوره تحصيل خود در خارج از كشور عنوان كرد: زماني در مجله تايمز كه آن روزها تا 40 ميليون نسخه هم تيتراژ داشت، در پشت جلد يك توليد كننده لوازم آموزشي كودكان تبليغي زده بود و در تبليغ خود تضمين كرده بود هر مهد كودك و مؤسسه آموزشي كودكان از اين وسايل استفاده كند تا  25 درصد در افزايش هوش بچه ها مؤثر خواهد بود. شايد تبليغ پشت جلد مجله تايمز هزاران دلار هزينه داشت، اما شركت توليدي اين تجهيزات مي دانست با معرفي محصولات خود، در كمتر از چند ماه دهها، بلكه صدها بار بيشتر سود خواهد كرد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان در بيان نقش روابط عمومي ها بيان كرد: توجه به روابط عمومي بسيار حائز اهميت است و مزيت هاي بيشماري دارد چرا كه روابط عمومي به سازمان اعتبار مي دهد و روابط عمومي پويا و با برنامه و آينده نگر، موفقيت ها را تا  100 درصد مي تواند تضمين كند.

فروغي گفت: در دانشگاه رويكرد روابط عمومي بايد جذب بيشتر دانشجو و شناسايي زمينه هاي جديد علمي و فناوري براي تحقق درآمدهاي جديد باشد، اگر يك سازمان توليدي روابط عمومي خوبي داشته باشد درآمد و فروش خوبي هم خواهد داشت و در دانشگاه هم دانشجويان بيشتري را خواهيم توانست جذب نماييم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با اشاره به تجربيات موفق اداره كل روابط عمومي واحد اصفهان(خوراسگان) در سال هاي اخير در جذب دانشجو اظهار كرد: روابط عمومي مركز ثقل و نقطه اعتماد و اعتماد سازي در جامعه است البته در اين ميان شرط اصلي ارتباط خوب و هماهنگي ميان روابط عمومي و مدير سازمان و واحد دانشگاهي است، بايد اعتماد بوجود آورد، بايد واقعيت ها و دستاوردهاي علمي دانشگاه را را به خوبي نشان داد و اخبار بايد به موقع ارسال و پخش شوند.

فروغي افزود: شجاعت از ويژگيهاي اساسي مدير روابط عمومي است، مدير روابط عمومي نبايد در انجام رسالت هاي خود با كسي رودبايستي داشته باشد، مدير روابط عمومي بايد بتواند در تحقق اهداف سازمان در قالب گزارش و مصاحبه، معاونين، رؤساي دانشكده ها و مديران مختلف را در راستاي وظايف محوله شان به چالش بكشد تا آنها پاسخگوي مسؤوليت هاي خويش باشند، البته مدير واحد هم بايد به خوبي حمايت كند.

وي گفت: روابط عمومي كارش متمايز بايد باشد و به مهندسي خبر و تاثيرگذاري اخبار توليدي بايد توجه داشته باشد، روابط عمومي ديده بان دانشگاه است بايد با صداقت عيب ها را همان گونه كه هستند بگويد و از تكرار خطاها در سازمان به ويژه در محيط هاي دانشجويي جلوگيري كند، كار روابط عمومي ها فقط تهيه خبر و گزارش نيست، روابط عمومي در پيشرفت يك تشكيلات موثر است و اعتبار سازماني آن تشكيلات است و اين در گرو درست انجام دادن وظيفه است.

در ابتداي اين برنامه اصغر عالميان مديركل روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان، هدف از برگزاري اين نشست را هم انديشي مديران روابط عمومي واحدهاي دانشگاهي استان در جهت ارتقاء سطح كارآمدي، انتقال تجربيات، بررسي جايگاه سازماني روابط عمومي ها پس از بخشنامه هاي اخير، بررسي راهكارهاي جديد در جذب و پذيرش دانشجو و امكان سنجي درآمدهاي جديد براي واحدهاي دانشگاهي با استفاده از ظرفيت هاي فناورانه و دانش بنيان و جايگاه روابط عمومي ها در اين حوزه اعلام كرد.

در ادامه برنامه تعدادي از مديران و مسؤولين روابط عمومي از جمله مديران روابط عمومي واحدهاي؛ مباركه، دهاقان، شهر مجلسي، لنجان، خميي شهر، شاهين شهر، چادگان، دولت آباد، شهرضا، نائين، هرند و نماينده روابط عمومي واحد كاشان ... به طرح ديدگاههاي خود پرداختند و پيشنهاداتي ارائه كردند.      

 
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal