به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
شوراي عالي استاني همايش پيشگيري دانش مدار از وقوع جرم تشكيل جلسه داد
شوراي عالي استاني همايش پيشگيري دانش مدار از وقوع جرم تشكيل جلسه داد

شوراي عالي استاني همايش پيشگيري دانش مدار از وقوع جرم تشكيل جلسه داد

روابط عمومي و اطلاع رساني:  شوراي عالي استاني اولين همايش پيشگيري دانش مدار از آسيب‌هاي اجتماعي و وقوع جرم، در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)،  تشكيل جلسه داد.

در ابتداي اين جلسه دكتر احمدعلي فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان و رئيس اولين همايش ملي پيشگيري دانش مدار از آسيب‌هاي اجتماعي و وقوع جرم گفت: امروزه در نظامهاي حقوقي و اجتماعي دنيا با برنامه‌هاي منظم علمي، گام‌هاي موثري را در مقوله پيشگيري از جرم و آسيب‌هاي اجتماعي برداشته‌اند.

فروغي با بيان اينكه برگزاري اين همايش بر مبناي تفاهم نامه‌اي است كه قوه قضائيه با هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي منعقدكرده است افزود: همايش پيشگيري دانش مدار از آسيب‌هاي اجتماعي و وقوع جرم بعنوان اولين همايش ملي در اين سطح، با مشاركت دانشگاه آزاد اسلامي و قوه قضائيه به ميزباني واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار مي‌گردد و در اين همايش درنظر است با استفاده از مقالات و ديدگاههاي نخبگان و انديشمندان اين حوزه نسبت به يافتن راههاي علمي پيشگيري از جرم اقدام كرد.

در اين جلسه اصغر عالميان دبير اجرائي همايش با ارائه گزارشي از پيشرفت كارهاي اجرايي صورت گرفته در همايش، اظهار كرد: در اين همايش با مكاتبه صورت گرفته با بيش از 1300 دانشكده حقوق، جامعه شناسي، روان شناسي، مديريت، حوزه هاي علميه، دادگستري ها، مراكز تحقيقاتي، اداره كل زندان‌ها، فرماندهي انتظامي استان‌ها، ادارات بهزيستي، ادارات تعاون، كار و تامين اجتماعي كشور، جهت فراخوان مقاله و حضور در همايش صورت گرفته و تاكنون 25000 نفر از تارنماي همايش بازديد كرده‌اند و بالغ بر 220 نفر در اين همايش ثبت نام كرده اند.

در ادامه دكتر محمدرضا قنبري دبير كميته علمي همايش در خصوص نحوه ارزيابي و داوري مقالات گفت: با توجه به تمهيدات اتخاذ شده هيأت داوران از بين برجسته‌ترين اساتيد مرتبط با موضوع و محورهاي همايش برگزيده شده‌اند و با توجه به سامانه نرم افزاري همايش، كليه داوري‌ها بصورت اينترنتي صورت خواهد گرفت.

قنبري افزود: در حاشيه اين همايش 3 كارگاه تخصصي پيش بيني شده است كه با استفاده از استادان مجرب نسبت به آموزش آخرين رهيافت‌هاي علمي و عملي در حوزه پيشگيري از جرم اقدام خواهد شد.

در ادامه اين جلسه هر يك از حاضرين به فراخور موضوعات مرتبط با سازمان متبوع مطالبي ارائه كردند.

دكتر سعيد صادقي مديركل بهزيستي استان اصفهان گفت: اين اداره كل آمادگي دارد تا تمام ظرفيت اجرائي سازمان بهزيستي استان بويژه سمن‌ها و نهادهاي غيردولتي مرتبط با موضوع پيشگيري از جرم را در اين موضوع فعال نمايد.

در ادامه رمضان اميري مديركل سازمان زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان با ارائه آماري از وضعيت زندانهاي استان اظهار كرد: اين اداره كل آمادگي دارد در بخشهاي علمي و اجرائي همايش و ايجاد غرفه‌هايي از سوي زندانيان در روزهاي برگزاري همايش، همكاري نمايد و با تدوين مقالات كاربردي با موضوع پيشگيري از جرم، بر غناي علمي همايش بيافزايد.

همچنين سرهنگ جهانگير كريمي معاونت اجتماعي و پيشگيري از جرم فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: از آنجائي كه نيروي انتظامي بطور مستقيم با مقوله جرم در جامعه درگير است انتظار آن است كه همايش نتايج علمي و كاربردي داشته باشد، لذا پيشنهاد مشخص ما آن است كه دركنار كميته داوران، كميته‌اي با عنوان «كميته بهره برداري» تشكيل شود تا بتوان از ميان مقالات بهترين و كاربردي‌ترين شيوه‌هاي نوين پيشگيري از جرم را استخراج كرد و مورد استفاده قرار داد.

سيد حميد هاتف الحسيني معاون صدا و سيماي استان نيز در اين جلسه ضمن اعلام آمادگي كامل صدا و سيماي استاني براي پوشش كامل برنامه‌هاي مرتبط با همايش عنوان كرد: بايد واقعيت‌هاي جرم و آسيب‌هاي اجتماعي از طريق اطلاع رساني در جامعه بازگو شوند و با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري، اطلاع رساني درست و بجا مي‌تواند از بسياري از جرائم پيشگيري كند و اين سازمان آماده است با برنامه سازي از طريق صدا و سيما و نشست‌هاي تخصصي و كار‌شناسي در اين حوزه همكاري كند.

در ادامه سيد محمد صائب مديرپژوهشي دفتر تحقيقات فرماندهي انتظامي استان، احمدرضا پرنده معاون مديركل تعاون كار و رفاه اجتماعي و مونس استادي كار‌شناس سياسي فرمانداري اصفهان درخصوص ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي سازمان متبوع خود به منظور همكاري در همايش نكات ارزشمندي بيان كردند.

شايان گفتن است: اولين همايش ملي پيشگيري دانش مدار از آسيب‌هاي اجتماعي و وقوع جرم در تاريخ‌هاي 19 و 20 اسفند ماه سال جاري با مشاركت معاونت اجتماعي و پيشگيري از جرم قوه قضائيه و معاونت پژوهشي وفناوري دانشگاه آزاد اسلامي و به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار خواهد شد، مهلت ارسال مقالات اين همايش 12 بهمن 94 خواهد بود.

۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal