به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
فروغي در شوراي استاني زنان فرهيخته:در دوران نرم افزارها، ديگر بهانه اي براي عدم دخالت زنان در فعاليت هاي جامعه نداريم
فروغي در شوراي استاني زنان فرهيخته:در دوران نرم افزارها، ديگر بهانه اي براي عدم دخالت زنان در فعاليت هاي جامعه نداريم

فروغي در شوراي استاني زنان فرهيخته:

در دوران نرم افزارها، ديگر بهانه اي براي عدم دخالت زنان در فعاليت هاي جامعه نداريم

دكتر فروغي: عصر ما ديگر دوران سخت افزار نيست بلكه دوره توسعه نرم افزارها و فناوري ها است و ديگر بهانه اي براي عدم دخالت زنان در كارها و در اجتماع نداريم.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني واحد اصفهان: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان كه در سومين جلسه شوراي زنان فرهيخته دانشگاه آزاد اسلامي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: در زمان تحولات چشمگير علمي و صنعتي و قرار گرفتن در عصر فناوري ها، نقش زنان در جامعه بيشتر نمايان شده است و ديگر دوره سخت افزار نيست بلكه دوره توسعه نرم افزارها و فناوري ها است و اين بهانه ديگر نيست كه خانم ها را در كارها دخالت ندهيم.

احمدعلي فروغي اظهار كرد: اهميت جايگاه زنان در جامعه فوق العاده زياد دانست و در جامعه اسلامي ايراني ما سطح تحصيلات خانم ها فوق العاده بالاست و حضور روز افزون دانشجويان زن در دانشگاه ها به ما ثابت مي كندكه زنان از فعاليت هاي علمي تحصيلاتي بالايي برخوردار هستند.

استاد تمام گروه علوم تربيتي عنوان كرد: ويژگي خانم ها كه بسيار مهم است آينده نگري آنهاست و به اين  ويژگي خانم ها بايد بسيار توجه كرد و بر همين مبنا بايد فعاليت خانم ها را در مسير مثبت گرايي دانست و مورد حمايت قرار داد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با اشاره به خدمات علمي و پژوهشي خانم دكتر فروغ مرتضائي نژاد به عنوان يكي از مديران موفق زن در دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ايشان به عنوان يك خانم نمونه و فعال طي 20 سال مديريت خود بعنوان رياست دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي اين دانشگاه، اقدامات بسيار چشمگيري انجام داده اند و نخبگان زيادي را به بخش كشاورزي كشور تقديم كرده اند.

فروغي در پايان سخنان خود با تجليل از فعاليت هاي شوراي زنان فرهيخته دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان، از زحمات و پيگيري هاي خانم دكتر سهيلا پرستگاري به عنوان يك مدير زن موفق تشكر ويژه كرد.

بر اساس تعاليم اسلامي و تاكيدات ائمه اطهار(ع)، حفظ كرامت و منزلت زن از اهميت بسزايي برخوردار است

در اين جلسه مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با تاكيد بر حفظ جايگاه زن در جامعه گفت: در نظام آفرينش، همواره توازن بر قرار بوده و زن در اين نظام، از حقوقي يكسان مانند مرد برخوردار بوده و بر اساس تعاليم اسلامي و تاكيدات ائمه اطهار(ع)، حفظ كرامت و منزلت زن از اهميت به سزايي برخوردار است.

حجت الاسلام و المسلمين سيد مجتبي ميردامادي با اشاره به سفارشات دين مبين اسلام و آيات قرآن كريم بويژه آيات سوره مباركه نساء درباره زنان گفت: زن و مرد بايد كمك همديگر و در كنار هم باشند و به نظر من نبايد درباره معرفي خانم ها و فعاليت هاي ايشان در جامعه جنبه تدافعي بگيريم.

ميردامادي زنان را سرچشمه محبت و عاطفه و احساسات ناب معرفي كرد و شجاعت و قوي بودن را از خصوصيات مردان دانست و اظهار كرد: پيشرفت و تعالي دانشگاه آزاد اسلامي در جهت كمك به پيشرفت و تعالي علمي و فناوري كشور عزيز اسلامي ايران و در جهت كسب رضايت حق تعالي است و اميدوارم با حضور زنان فرهيخته شاهد تحولات چشمگيرتر و سازنده تري در دانشگاه باشيم.

ضرورت حضور زنان را در جامعه كمتر از مردان نمي دانيم

در اين جلسه رئيس دبيرخانه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان نيز با سخناني با تأكيد بر نقش شايسته و قابل تامل زن در فرهنگ اسلامي گفت: بر اساس تاكيدات دين مبين اسلام، زن در جامعه اسلامي موظف به انجام سه وظيفه خطير و عمده مديريت خانواده، تربيت فرزند صالح و حفظ عفت عمومي است.

دكتر اميررضا نقش افزود: ضرورت و اهميت حضور زنان را در جامعه كمتر از مردان نمي دانيم و علاوه بر آموزه هاي اسلامي، علم هم ثابت كرده است هيچ تفاوتي در زن و مرد نيست بلكه هر دو مي توانند دانشمند، مخترع، فرهيخته و صاحب قلم و كاشف شوند.

نقش از حمايت هاي دكتر فروغي و خانم دكتر پرستگاري و اساتيد ديگر در موضوع شوراي زنان فرهيخته استان قدرداني كرد و گفت: ارزش نهادن به شخصيت زن نكته اي است كه بسيار خوب در اين واحد دانشگاهي رعايت شده و هدف از تشكيل شوراي زنان فرهيخته، اقدام ارزشمندي براي پيشرفت و تعالي دانشگاه آزاد اسلامي است.

جامعه ي ما نيازمند نهادينه سازي يك باور ميداني درباره ي توانمندي بانوان فرهيخته است 

در ابتداي اين جلسه رئيس شوراي زنان فرهيخته دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان ضمن ارائه گزارشي از فعاليت هاي انجام شده توسط شوراي راهبردي زنان دانشگاه آزاد اسلامي، اهداف و وظايف شوراهاي استاني را تبيين كرد و گفت: جامعه ي اسلامي ايراني ما نيازمند نهادينه سازي يك باور ميداني درباره ي توانمندي بانوان فرهيخته است تا بتواند نگاه جامع نگر قرآن كريم را به زن، جامه ي عمل بپوشاند.

دكتر سهيلا پرستگاري در دستور كار جلسه خواستار تنظيم برنامه فعاليتهاي اجرايي شوراي زنان فرهيخته استان براي سال 1395 در ابعاد همايشي، كارگاه ها و نشست هاي علمي و تعريف و اجراي طرح هاي پژوهشي متناسب با نيازهاي منطقه اي زنان واحدهاي دانشگاهي استان شد.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal