به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
بر اساس گزارش نظام رتبه‌بندي سايماگو:دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان در بين دانشگاه‌هاي برتر دنيا قرار گرفت
بر اساس گزارش نظام رتبه‌بندي سايماگو:دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان در بين دانشگاه‌هاي برتر دنيا قرار گرفت

بر اساس گزارش نظام رتبه‌بندي سايماگو

دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان در بين دانشگاه‌هاي برتر دنيا قرار گرفت

99دانشگاه از مجموع دانشگاه‌هاي كشور كه 20 دانشگاه آن را واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي تشكيل مي‌دهد، در جمع دانشگاه‌هاي برتر دنيا در نظام رتبه‌بندي سايماگو (Scimago) در سال 2016 قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار آنا، دكتر سيدمحمد اميري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با اعلام اين خبر افزود: «نظام رتبه‌بندي سايماگو كه به ارزيابي دانشگاه ها و موسسه‌هاي علمي و پژوهشي دنيا مي‌پردازد در جديدترين گزارش خود فهرست دانشگاه‌هاي برتر در سال 2016 را منتشر كرد

دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با بيان اين مطلب كه در اين گزارش 99 دانشگاه از ايران در بين 5 هزار و 147 دانشگاه برتر دنيا قرار گرفته‌اند و در بين دانشگاه‌هاي ايراني حاضر در اين فهرست نام 20 واحد دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي به چشم مي‌خورد، افزود: «دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) نيز بر اساس گزارش نظام رتبه‌بندي سايماگو 2016 ، رتبه 680 را در بين 5000 دانشگاه برتر جهان به خود اختصاص داد

وي توضيح داد: «سايماگو سيستمي است كه دانشگاه‌ها و موسسات تحقيقاتي جهان را بر اساس عملكرد پژوهشي در قالب مقالاتي كه در نشريات معتبر بين‌المللي چاپ مي شود، ارزيابي و رتبه‌بندي مي‌كند. هفت شاخص مورد نظر اين رتبه‌بندي جهاني بدين شرح است:

- شاخص برون‌داد: يعني تعداد كل مدارك منتشر شده در نشريات علمي نمايه شده در پايگاه اسكاپوس.

- شاخص‌هاي همكاري بين المللي: حاكي از سهم توليدات علمي يك موسسه است كه در همكاري با موسسات خارجي توليد شده است.

- شاخص تأثير نرمال‌سازي شده: ارتباط بين ميانگين تأثير علمي يك موسسه و ميانگين جهاني.

- شاخص انتشارات با كيفيت بالا: نشان دهنده سهم آن قسمت از توليداتي است كه دانشگاه در پرنفوذترين نشريات علمي دنيا منتشر مي‌كند.

- شاخص تخصص: نشان دهنده ميزان تمركز با پراكندگي موضوعي توليدات علمي يك موسسه است.

- شاخص نرخ برتري: نشان دهنده آن ميزان از توليدات علمي يك موسسه به درصد است كه در مجموعه 10 درصد برتر از پراستنادترين مقالات در رشته‌هاي علمي مرتبط با آنان قرار گرفته‌اند.

- شاخص رهبري علمي: نشان دهنده تعداد مقالاتي است كه در آن‌ها نويسنده مسئول به موسسه مورد نظر تعلق دارد.» 

در سال ميلادي جاري با رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي جهان گوگل اسكولار و بر اساس ارجاعات علمي در پايگاه (www.webometrics.info)، دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) توانسته بود با رتبه 1789 در ميان دانشگاه‌هاي ارزيابي شده جهان ، با اختلاف كمي پس از دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات تهران(رتبه 1728 جهان) در جايگاه دوم واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي و در رده 25 دانشگاه‌هاي سراسر ايران قرار گرفت.

۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal