به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
نخستين كنگره علمي پيشگيري از اعتياد
نخستين كنگره علمي پيشگيري از اعتياد

 

وي افزود جنگ نرم يك زمزمه بي صدايي است كه با هزينه پايين و زماني كوتاه تمام بخشهاي جغرافيايي را تسخير كرده است و بواسطه آن جوانان ما را از يك موقعيت معلوم به نقطه اي نامعلوم سوق مي دهد.
مدير كل امور فرهنگي و پيگيري ستاد مبارزه با مواد مخدركشور تاكيد كرد:تا به امروز نشانه روي هوشمند و هدايت شونده بر خانواده ها، محيط هاي آموزشي و محله هاي اجتماعي شهري و روستايي شكل گرفته است و بواسطه آن باور هاي غلط جوانان را اغنا مي بخشند.
وي با بيان اينكه دشمنان ،هوشمند، خلاق ، فعال ، پويا و ديناميك در عصر مدرنيته مردمان را هدف گرفته اند تصريح كرد :تنها راه مقابله با آن داشتن سيستمي خستگي ناپذير در مقابل اين تهاجمات است و بايد از مقابله سخت افزاري به سمت مقابله نرم افزاري پيش برويم .
وي در ادامه افزود :براي مقابله با تهديدهاي اجتماعي داشتن نقشه و مرور راه هاي گذشته مي تواند تاثير گذار باشد باارزيابي راه هاي نرفته به سوي شناسايي راه هاي جديد براي مقابله با تهديدات دشمن باشيم.
وي رسالت برگزاري چنين كنگره هايي را بسيار خطير بيان كرد وگفت:داشتن اتاقهاي فكري تخصصي
مي تواند كانون هاي هدف را مشخص كند و با ارائه راه حل هاي مناسب بستر دريافت پيامد هاي اين كنگره ها را براي تمامي افراد جامعه بطوريكسان فراهم نمايد.
وي با بيان اين مطلب كه جنس انقلاب ما انقلاب ديني و فرهنگي است اظهار داشت:براي مقابله با اعتياد بايد از ظرفيت دين براي هوشياري جوانان استفاده كرد و همه با هم در مقابل اين تهديدهاي پيچيده گام برداريم.
وي خطاب به شركت كنندگان در كنگره گفت:سوالي كه پيش مي آيد اين است كه چه بايد كرد و راه حل چيست؟بايد پشتوانه هاي نظري را تقويت كنيم و با داشتن نقشه اجرا مشخص به يك استراتژي تلفيقي به سمت مقابله با آن رفت.
وي افزود :دو سوال اساسي را در اين كنگره بايد پاسخ گفت كه آينده اعتياد چه مي شود و اعتياد آينده چه خواهد بود؟ تا بتوانيم مشكل را حل كنيم.
وي با تاكيد بر اين موضوع كه جوامع محلي بايد تقويت شوند و بصورت خود جوش جريان سازي فرهنگي كنند افزود:استمرار اقدامات پيشگيرانه بدون وقفه و با همتي مضاعف مي تواندكمك شاياني به مبارزه اين بلاي خانمان سوز داشته باشد.
وي در پايان گفت:سند جامع پيشگيري اعتياد تدوين شده است و بزودي ارائه مي شود.
در ادامه دكتر احمدعلي فروغي ابري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان ضمن گراميداشت ميلاد حضرت عيسي مسيح عليه السلام به هموطنان مسيحي گفت:براي مبارزه با اعتياد بايستي ريشه يابي لازم صورت بگيرد وبا محرك هاي اصلي برخورد كنيم .
وي با بيان اين مطلب كه پيدا نمودن سرچشمه آب آلوده مي تواند راهگشا باشد افزود:امروز بيشتر از اينكه با سرچشمه ي آلوده برخورد شود با بركه ي آب كه سريز آن چشمه هاست برخورد مي گردد.
وي تصريح كرد:آگاهي دادن به اقشار مختلف جامعه لازم است اما آنچه بيشتراز هر چيز ديگري مي تواند اين آگاهي را تسريع بخشد ،آگاهي دادن از طريق معلمان به داش آموزان و فرزندان اين مرز وبوم است چراكه حرف معلم سنديت دارد وتاثير آن بيشتر از كلام هر فردي است.
چهره ماندگار پايتخت فرهنگ و تمدن ايران اسلامي با انتقاد از نحوه عملكرد بعضي از والدين با فرزندانشان در خصوص دانش آموزان تاكيد كرد:بعضي از افراد فكر مي كنند غربت يعني دوري از وطن اصلي فرد،اما واقعيت چنين نيست چه بسا فردي در درون خانواده غريب و تنها باشد و راه به جايي نداشته باشد و فرد از نظر عاطفي دچار خلل روانيشود و در آن موقع از مكانيز دفاعي استعمال مواد مخدر استفاده كند.
وي افزود :امر تربيت مقدم بر آموزش است،چراكه پالايش روحي و رواني افراد عاملي پيشگيرانه در برخورد با ناهنجاريهاي اجتماعي است.   
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal