به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
دومین المپیاد مخترعان ،مبتکران و نو آوران در دانشگاه خوراسگان برگزار شد
دومین المپیاد مخترعان ،مبتکران و نو آوران در دانشگاه خوراسگان برگزار شد

دكتر جاسبي با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی برای ورود به دهه رقابت جهانی در حال اصلاح و تکامل ساختاراست،افزود:مهم ترين اصلاحي كه صورت گرفته است،اداره دانشگاه به صورت فدراتيو و كاملا غير متمركز است. به گزارش آنا، دکتر جاسبی در مراسم تقدير از برترين هاي دومين المپياد مخترعان،مبتكران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامي در واحد خوراسگان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال 61 در حالی که نه یک عضو هیئت علمی و نه یک ریال پول داشت کار خود را آغاز کرد و در آن سالها تنها چیزی که داشتیم، توکل و توسل به خداوند بود و با نیت پاک و جهت خدمت به مردم بود.
وی تصریح کرد: در طی فعالیت 30 ساله دانشگاه آزاد اسلامی فراز و نشیبها و پستی و بلندیهای زیادی را پشت سر گذاشتیم؛ اما لطف خدا سبب ماندگاری این دانشگاه شد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با یک میلیون و 700 هزار دانشجو، بيش از 4 ميليون فارغ التحصيل، بيش از 30هزار عضو هیئت علمی تمام وقت، بیش از 20 میلیون مترمربع فضای آموزشی، عمرانی و رفاهی، 400 واحد داخلی و خارجی، 600 مدرسه سما، 12 بیمارستان ملکی و 8 بیمارستان كه مديريت آن را بر عهده دارد و هزاران آزمایشگاه، کارگاه، کتابخانه، درمانگاه، مزرعه و ... به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شده است.
وي دهه اول فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي را دهه تثبيت،دهه دوم را دهه توسعه و دهه سوم را دهه ارتقاي كيفيت و جهش در حوزه پژوهش دانست.
وی با اشاره به کسب مقام اول دانشگاه آزاد اسلامی در ارائه مقالات ISI گفت: این راضی کننده نیست و در هر استان باید بزرگترین و مهم ترین واحد دانشگاهی حائز مقام اول باشد.
جاسبی دهه چهارم دانشگاه آزاد اسلامی را دهه رقابت با دانشگاهای معتبر جهان دانست و افزود: مقدمات و زیرساختهای آن از جمله عضویت در مجامع بین المللی دانشگاهی همانند انجمن بین المللی دانشگاه که 800 عضو دارد و اتحادیه دانشگاههای جهان اسلام، فراهم شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارتباط با دانشگاههای معتبر دنیا از سوی واحدها را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای تحقق شعار رقابت با دانشگاههای معتبر دنیا نیازمند برقراری ارتباط با دانشگاههای مهم در سراسر جهان هستیم.
وی یادآور شد:شعب واحد علوم و تحقیقات در تمامی استان ها ایجاد می شود و تا به امروز 41 شعبه به تصويب رسيده است و 35 شعبه فعال شده است.
رئیس دانشگاه آزاد گفت: مرکز فناوری های نو برای ایجاد رشته های جدید و رشته های بین رشته ای در تهران تاسیس شده است و در استان های کشور نیز ایجاد و توسعه می یابد.
وي يادآور شد:رويكرد اين مراكز، تجاري سازي پروژه هاي تحقيقاتي است كه به ثبت رسيده است.
جاسبی ادامه داد: برای فتح قله های رفیع علوم و تکنولوژی نیازمند کار و تلاش بسیار هستیم.
وی رمز پیروزی را صداقت و راستی دانست و افزود: دوگانگی و تزویر نابودکننده جامعه است و باید در برابر ناملایمات، سختی ها و پستی و بلندی ها بایستید.
جاسبی با تأکید بر اینکه صرفاً کار برای خداوند ماندنی است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی علیرغم همه مخالفتها و کارشکنی ها، سربلند ایستاده و هر روز نظاره گر شکوه و عظمت آن هستیم.
وی ادامه داد: خیلی ها با سنگ اندازیها، ارائه آمارهای یک جانبه و تخریب، سعی در توقف حرکت مقدس علمی در بستر اخلاق اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی را داشتند که ناکام ماندند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همه موفقیتهای دانشگاه آزاد اسلامی نتیجه خواست و اراده خداوند بوده و کار "من" نبوده است.
جاسبی خطاب به مخالفان گفت: آن زمانی که نهال کوچکی بودیم، نتوانستید کاری انجام دهید چه برسد به الان که تبدیل به یک درخت تنومند شده ایم؛ این درخت ماندنی و ما رفتنی هستیم.
گفتنی است در ادامه این مراسم با حضور دكتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي،دكتر مظاهري معاون فرهنگي و رئيس منطقه چهار دانشگاه،دكتر رهنماي رودپشتي معاون پژوهشي دانشگاه،دكتر زارع معاون پارلماني دانشگاه،دكتر مجلسي دبير منطقه چهار و دكتر فروغي ابري رئيس واحد خوراسگان برترين هاي دومين المپياد مخترعان،مبتكران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامي تقدير شدند.

۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal