به سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید.
width=3
صفحه اصلي سازمان مركزي 
اطلاعيه دانشگاه در يك نگاه
ارتباط با ما در باره ما
width=5
همایش بین المللی شهروند مسوول در واحد خوراسگان (اصفهان) برگزار شد
/img/NoImage.jpg

      درآیین گشایش این همایش دکتر احمدعلی فروغی ابری با بیان این مطلب که تنبیه و تشویق در نظام امر به معروف و نهی ازمنکر از جایگاه ویژه ای برخوردار است افزود : هر چند تنبیه در برخی از موارد کارساز و موثراست اما براساس نظرات متخصصین علوم تربیتی نباید منجر به خدشه دارشدن شخصیت افراد شود.

دبیرهمایش بین المللی شهروند مسوول تاکید کرد : انقلاب اسلامی بر پایه ی سه اصل استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی استوار و اهداف دیگری همچون سازگاری اجتماعی و رعایت شئونات اسلامی که خواسته مردم به حق ایران است را دنبال می نماید.

وی با اشاره به اینکه توجه جهانیان به ویژه جهان اسلام به کشور ایران است تصریح کرد : شئونات اخلاقی در جامعه اسلامی ما باید به عنوان الگویی برای جهان اسلام باشد.

وی افزود : علیرغم تلاشهای صورت گرفته در ستاد احیای امر به معروف ونهی ازمنکر کشور هنوز راهکارهای علمی و کاربردی برای اقامه این دو فریضه درجامعه ارائه نشده است و امیدواریم با مقالات ارائه شده دراین همایش بین المللی بتوانیم راهکارهای مناسبی برای جامعه ارائه دهیم.

در ادامه این همایش رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تقدیر وتشکر از معاون فرهنگی دانشگاه جهت برگزاری این همایش افزود :

امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه عمومی است که پرچم دار اصلی آن حکومت اسلامی است.

وی با بیان این مطلب که حکومت اسلامی پیشگامان مبارزه با فساد در جامعه هستند و با آن جدال می کنند تصریح کرد : امروز سکوت آفت این دو فریضه الهی است و مسوولان نباید در اجرای آن کوتاهی نمایند.

حجه الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی افزود : دانشجویان بزرگترین سرمایه های این مرز و بوم برای اجرایی نمودن این فریضه الهی هستند که نیازمند راهکار و ارائه طریق از طرف متولیان می باشند.

وی تاکید کرد : اگر چه این مهم ، وظیفه همگانی است اما ضرورت تشکیل سازمان امر به معروف ونهی از منکر امری اجتناب ناپذیر است که باید مجدانه دنبال شود.

وی در پایان ضمن تشکراز برگزارکنندگان این همایش گفت : امیدواریم این همایش بتواند راهگشای مسوولان اجرایی این فریضه الهی باشد.

در پایان دکتر محمد مهدی مظاهری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن قدردانی از زحمات برگزارکنندگان این همایش گفت : برخود لازم می دانم از حضور ارزشمند میهمانان خارجی که دراین همایش بامقالات وزین خود به اعتلای این همایش افزود قدردانی می نمایم.

وی اجرای این دو فریضه الهی را مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد : مسوولان اجرایی کشور با بررسی مقالات ارائه شده دراین همایش بتوانند راهکار علمی و اجرایی مناسب برای نهادینه شدن این فریضه الهی ارائه نمایند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که مراسم اختتامیه این همایش در برج میلاد با حضور رئیس محترم قوه قضایی وسایر مسوولان ارشد نظام جمهوری اسلامی برگزار می گردد تصریح کرد : درحال حاضر جامعه نیازمند حمایت مسوولان از متولیان این فریضه الهی است که با تشریک مساعی همه مسوولان این مهم در شرف انجام می باشد.

در پایان رئیس همایش بین المللی شهروند مسوول تعداد مقالات پذیرفته شده در همایش را 130 مقاله عنوان کرد وافزود :  10 کشور قطر ، کویت ، بحرین ، عراق ، عربستان ، هند ، ترکیه ، مصر ، سوریه و سودان میهمان این همایش بودند.

۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
ارسال مطالب
width=140
width=140
width=140
width=140
آدرس:اصفهان- خیابان جی شرقی-ارغوانیه--بلوار دانشگاه-دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان-ساختمان اندیشه طبقه چهارم-تلفکس:-5354049-0311
Powered by DorsaPortal