روابط عمومی دانشگاه
تاریخچهتاریخچه :

شهر خوراسگان در شرق اصفهان و در اطراف بزرگراه جی قرار دارد که شهر اصفهان را به استانهای جنوبی و شرقی کشور متصل می نماید.این شهر در ناحیه جی ( به معنی زندگی و حیات ) شهر سلمان فارسی صحابی گرامی رسول اکرم (ص) بر روی جلگه آبرفتی و حاصلخیز زاینده رود قرار گرفته است .

خوراسگان در 51 درجه و 46 درجه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ، 32 درجه و 44 دقیقه عرض شمالی از خط استوا واقع است. ارتفاع این شهر از سطح دریا 1517 متر و دارای شیب تقریبی 2/5 درصد به طرف شمال شرقی و میزان بارندگی سالیانه در این شهر بطور متوسط 110 میلی متر است.

رساله جغرافیایی خوراسگان ، مساحت این شهر را با حومه 47 کیلومتر مربع ذکر کرده است که شامل نواحی مسکونی و زمینهای کشاورزی است.

از نظر تقسیمات کشوری ، خوراسگان تابع شهر اصفهان و مرکز بخش مرکزی این شهرستان و جمعیت آن در حال حاضر 70000 نفر است .این شهر تا تا چند دهه قبل خارج از شهر اصفهان بود ولی اکنون به شهر ملحق شده و شهر بزرگ اصفهان تا چند کیلومتر فراتر از خوراسگان گسترش یافته و عملا بصورت محله ای از محلات اصفهان درآمده است.
 
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1399/07/12
تعداد بازدید:
1022
طراحی و توسعه در اداره وبومتریک و امور وب سایتهای دانشگاه - کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) می باشد.
Powered by DorsaPortal